Rynek pracy w Holandii – gdzie warto podjąć pracę?

Rynek pracy w Holandii – gdzie warto podjąć pracę?

Zdecydowałeś/aś się wyjechać do pracy za granicę? Wybrałeś/aś Królestwo Niderlandów? Doskonale! Stabilna sytuacja gospodarcza, niska inflacja i sporo dodatkowych świadczeń sprawiają, że praca w Holandii po prostu się opłaca!

Oferty pracy w Holandii, które udostępniamy na naszej stronie, to gwarancja legalnego zatrudnienia u sprawdzonych pracodawców. Możesz wybierać spośród ofert z różnych branż, do których dla naszych partnerów poszukujemy zarówno osób bez doświadczenia, jak i pracowników posiadających konkretne kwalifikacje.

Zapewniamy Ci pełne wsparcie podczas całego procesu rekrutacyjnego oraz załatwiania wszelkich formalności po podjęciu pracy.

Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do pracy w Holandii i jakie dokładnie oferty pracy możemy Ci zaproponować!

Dlaczego praca w Holandii?

Cała Europa walczy z kryzysem gospodarczym, na który złożyła się pandemia Covid-19, a następnie napaść Rosji na Ukrainę. Trudności finansowe nie omijają polskich rodzin, a niemożność dopięcia domowego budżetu jest jednym z głównych powodów, dla którego Polacy decydują się na wyjazd zarobkowy za granicę. Dlaczego coraz częściej wybór pada na Królestwo Niderlandów?

Rząd Holandii dość sprawnie poradził sobie z inflacją, która w styczniu spadła do poziomu 7,6% (jeszcze w październiku była na poziomie 17%!). Wprowadzono również szereg dodatkowych rozwiązań, które minimalizują i trzymają w rozsądnych ryzach rachunki domowe, przede wszystkim te za energię elektryczną. Od 1 stycznia podniesiono także płacę minimalną.

Osoby zatrudnione na terenie Holandii mają ponadto możliwość ubiegania się o szereg dodatków i świadczeń, między innymi: dodatek zdrowotny, dodatek mieszkaniowy oraz zasiłek rodzinny (w przypadku Polaków pracujących w Holandii warunkiem ubiegania się o zasiłek jest niepobieranie zasiłku rodzinnego w Polsce).

Stosunkowo wysokie zarobki (nawet dla niewykwalifikowanych pracowników!) w połączeniu z niskimi kosztami życia sprawiają, że praca w Holandii po prostu się opłaca.

W jakich branżach warto szukać pracy?

Praca za granicą powinna być przede wszystkim dobrze płatna i bezpieczna. Równie ważny jest jej charakter, który powinien optymalnie wpisywać się w Twoje oczekiwania i możliwości oraz zaspokajać ewentualne dodatkowe ambicje zawodowe (np. chęć zdobycia cennego doświadczenia).

Holenderski rynek pracy oferuje zatrudnienie w różnych branżach, od administracji i logistyki, przez budowlankę i produkcję, po ogrodnictwo. Praca w Holandii jest dostępna od zaraz, również dla osób bez doświadczenia i bez znajomości języka (podczas realizowania kontraktu nad pracownikami z Polski czuwają polscy koordynatorzy).

Ogrodnictwo

Praca w ogrodnictwie w Holandii to propozycja dla wszystkich osób, które lubią kontakt z roślinami (zarówno ozdobnymi, jak i jadalnymi), dobrze czują się w szklarniach i/lub lubią pracować na zewnątrz.

Oferty pracy w ogrodnictwie obejmują zatrudnienie przy sadzeniu, pielęgnacji i zbiorach kwiatów, owoców lub warzyw. To przede wszystkim propozycje dla osób niewykwalifikowanych, choć w kategorii „praca Holandia ogrodnictwo” mogą pojawić się również oferty dla operatorów wózków widłowych czy osób posiadających inne konkretne kwalifikacje.

W zdecydowanej większości przypadków nie musisz posiadać pogłębionej znajomości roślin czy doświadczenia w branży ogrodniczej. Wystarczy odpowiednia motywacja i chęć do podjęcia właśnie tego rodzaju pracy.

Sprawdź aktualne oferty w sektorze rolnictwo/ogrodnictwo.

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

oferty pracy w Holandii

Produkcja

Praca na produkcji w Holandii to szeroki wybór ofert zarówno dla niewykwalifikowanych pracowników, jak i osób posiadających konkretne doświadczenie i kwalifikacje (np. operatorów wózków widłowych, operatorów maszyn pakujących itp.).

W tej kategorii znajdziesz między innymi oferty pracy w fabrykach zajmujących się produkcją, sortowaniem i pakowaniem, m.in. warzyw i owoców.

Sprawdź, jakie oferty pracy Holandia ma Ci do zaproponowania w sektorze produkcja.

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

Budownictwo

Praca w budownictwie w Holandii to oferty dla osób zmotywowanych, które nie boją się fizycznej pracy. W zależności od sezonu i aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy w Holandii – możesz zatrudnić się na budowach (praca na zewnątrz, przy budowie rozmaitych obiektów) lub w tzw. wykończeniówce (praca we wnętrzach, między innymi dla elektryków, lisiarzy, malarzy pokojowych czy osób zajmujących się układaniem podłóg).

Zapoznając się z ofertami pracy z tej kategorii sprawdź, czy pracodawca wymaga od kandydatów doświadczenia lub konkretnych kwalifikacji.

Sprawdź aktualne oferty zatrudnienia w sektorze budownictwo.

Szczegóły oferty

Podsumowanie

Praca w Holandii może być skrojona na miarę Twoich potrzeb! Kluczem do sukcesu jest precyzyjne określenie, w jakiej branży chcesz pracować. Załatwiając pracę za pośrednictwem profesjonalnej agencji zatrudnienia Duijndam Works, możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne oferty.

Większość z nich obejmuje dodatkowo ubezpieczenie zdrowotne (obowiązkowe dla każdej osoby podejmującej pracę w Holandii) i bezpieczne zakwaterowanie!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.