Co zabrać do pracy za granicą?

praca za granicą dla par

Co zabrać do pracy za granicą?

Wyjazd do pracy za granicę wiąże się zwykle z długą nieobecnością w domu. Warto zatem dobrze zaplanować, co zabrać ze sobą, aby łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu. Sprawdź, jak dobrze przygotować się do wyjazdu do pracy za granicą.

Dobre rozplanowanie to podstawa

Znalezienie zatrudnienia za granicą oznacza konieczność pakowania walizek. Na dłuższy pobyt poza domem trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Zanim zaczniemy upychać przypadkowe rzeczy w walizkach i torbach, najpierw warto przemyśleć, co rzeczywiście będzie przydatne. Wyjeżdżamy w celach zarobkowych, a więc istotne jest, abyśmy na miejscu nie musieli dokupować wielu rzeczy. Dobra organizacja sprawi, że bez problemu zabierzemy wszystkie niezbędne przedmioty.

praca za granicąWarto przed wyjazdem dowiedzieć się czegoś o kraju, a przede wszystkim o panującym tam klimacie. Kolejna kwestia to miejsce zakwaterowania i dostępne wyposażenie codziennego użytku. Zupełnie innych rzeczy możemy potrzebować, gdy wyjeżdżamy na własną rękę, a innych, gdy organizatorem pracy, np. tymczasowej w Holandii jest agencja zatrudnienia. W tym ostatnim przypadku mamy zapewnioną kompleksową obsługę i pomoc przy uzyskaniu niezbędnych informacji.

Bagaż duży czy mały?

Wielkość bagażu zależy od wielu czynników. Podstawowym jest długość pobytu za granicą. Jeżeli to praca sezonowa, to czas pobytu jest określony. Nie będziemy zatem potrzebować zbyt wielu rzeczy. Ilość bagaży wzrasta natomiast, gdy wyjeżdżamy na dłużej. Podobnie jest w sytuacji, gdy podejmujemy pracę za granicą dla par. Jeżeli jedziemy z drugą osobą bagaży jest więcej, ale część rzeczy możemy także dzielić.

Przed spakowaniem walizek, warto dowiedzieć się, jakim środkiem transportu dostaniemy się na miejsce docelowe. Podróż busem czy samolotem ogranicza wielkość bagażu. Natomiast jadąc własnym samochodem, mamy znacznie więcej miejsca i możemy zabrać więcej rzeczy.

Niezbędne rzeczy

praca sezonowaPrzed wyjazdem do pracy za granicę warto zrobić wcześniej listę rzeczy, które obowiązkowo należy zabrać. Ułatwi to pakowanie i sprawi, że o niczym nie zapomnimy. Na takiej liście koniecznie powinny się znaleźć:

    dokumenty: dowód osobisty lub paszport, zezwolenie na pobyt i pracę (jeśli jest to wymagane), umowa o pracę i zakwaterowanie, ubezpieczenie zdrowotne, Karta EKUZ, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie (jeśli jedziemy samochodem), bilet
    wymienione pieniądze – nie zawsze płatność kartą jest opłacalna
    rzeczy, które kupisz tylko w Polsce – szczególnie leki, które przepisywane są na receptę, ale także produkty, które lubimy, np. kosmetyki
    odzież i artykuły domowe – w zależności od pory roku i wyposażenia mieszkania na miejscu
    jedzenie – najlepiej produkty gotowe do spożycia, z długą datą ważności, których nie trzeba przechowywać w lodówce, np. posiłki w słoikach lub puszkach.

Czy zatem pakowanie może być proste?

Pakowanie przed wyjazdem do pracy za granicę nie jest trudne. Pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujemy. Warto wcześniej zebrać informacje i na tej podstawie zdecydować, co będzie potrzebne. Kluczowe jest stworzenie listy rzeczy do zabrania. Przydatna jest także wiedza na temat tego, jak się sprytnie pakować. Tego typu porady znajdziemy w Internecie. Nie zostawiajmy także pakowania na ostatnią chwilę. Pozwoli to uniknąć nerwowej atmosfery i poczucia, że o czymś zapomnieliśmy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.